تبلیغات
خواب های جالب من - مفاهیم خواب جالب

خواب های جالب من

تعبیرخوابهای خودمان،ارسال خوابهای جالب شما !!،خودمان خوابهای خود را تعبیر نماییم..

مدت زمان خواب برای یک خواب جالب

راز دیگر درباره خواب این است که نمی‌توان هیچ دو فرد یکسانی را پیدا کرد که به یک مدت زمان خواب نیاز داشته باشند. دکتر ناتانیل کلیتمن، استاد فیزیولوژی دانشگاه شیکاکو که سال‌ها آزمایش‌های گوناگونی را در «آزمایشگاه خواب» این دانشگاه انجام داده است می‌گوید که طول مدت زمان طبیعی خواب در مقایسه با ارتفاع و وزن کاملاً یکسان است. مطالعه‌ای که بر روی ٢۵ نفر در طول هزاران شب انجام شد نشان داد که برای یک خواب جالب مقدار متوسط خواب مورد نیاز برای بهره بردن از استراحت کافی در طول شبانه روز هفت و نیم ساعت است، اگرچه این میزان ممکن است از شش تا نه ساعت در بین افراد گوناگون متغیر باشد.

مطابق با اظهارات دکتر دمیس ویلیامز، کارشناس برجسته در زمینه خواب، مقدار خواب مورد نیاز برای رفاه و آسایش فرد در طول شبانه روز را نیاز خود فرد و نه افراد دیگری همچون پزشک تعیین می‌کند.

در مجموع، زن‌ها از ٤۵ دقیقه تا یک ساعت بیشتر از مردها می‌خوابند. مقدار خواب مورد نیاز افراد در سنین گوناگون به شرح زیر است:

نوزاد تازه متولد شده: ١٨ تا ٢٠ ساعت

بچه‌های در حال رشد: ١٠ تا ١٢ ساعت

بزرگسالان: ٦ تا ٩ ساعت

افراد پیر و سالخورده: ۵ تا ٧ ساعت.

عمق خواب جالب و راحت در طول خواب نوسان دارد. در بیشتر بزرگسالان، خواب جالب در ساعت اول عمیق است و بعد از آن نسبتا به طور ناگهانی سبک می‌شود و سپس، به تدریج تا صبح یا تا زمان معمول بیدار شدن از خواب سبک می‌شود. در بچه‌های در حال رشد، با این حال، خواب برای مدت کوتاهی برای دومین بار عمیق می‌شود. مطابق با اظهار نظر دکتر لیندلار، یک متخصص طبیعت درمانی مشهور، 2 ساعت قبل و 2 ساعت بعد از نیمه شب ارزشمندترین زمان در طول ٢٤ ساعت برای خوابیدن است. در این چهار ساعت، توانایی جسمی و ذهنی در پایین‌ترین میزان خود قرار دارد و خواب جالب تر و سالم‌تر و طبیعی‌تر می‌باشد.

با آرزوی موفقیت برای شما ...

                                                            www.aramgroup.ir


نوشته شده در دوشنبه 24 مهر 1391 ساعت 02:58 ب.ظ توسط حمیدرضا مستعار نظرات |


Design By : Pichak