تبلیغات
خواب های جالب من - فواید خواب ، خواب خوش

خواب های جالب من

تعبیرخوابهای خودمان،ارسال خوابهای جالب شما !!،خودمان خوابهای خود را تعبیر نماییم..

خواب: احیای بدن و ذهن خسته

خواب یکی از بزرگترین موهبت‌های زندگی انسان است. خواب استراحت موقتی بدن است که کاملاً برای عملکرد موثر آن ضروری می‌باشد. خواب را «نشاط آورترین شیوه برای احیا بدن خسته» می‌نامند.
خواب برای احیای دوباره انرژی در بدن ضروری است. ما در حالی که خسته هستیم به رختخواب می‌رویم و در حالی که نیروی تازه‌ای بدست آورده‌ایم از خواب بلند می‌شویم. خواب بدن و ذهنی را که در طول ساعات بیداری خسته و فرسوده شده است بازسازی می‌کند. هیچ چیزی همچون خواب نمی‌تواند اعصاب را تقویت کند. بنابراین، خواب یک عنصر حیاتی در کل زندگی انسان است. خواب یک نیاز اصلی در زندگی روحی و جسمی انسان محسوب می‌شود.


در طول خواب، بیشتر عملکردهای بدن به پایین‌ترین سطح ممکن منتقل می‌شوند و تولید گرما از ١٠ تا ١۵ درصد زیر سطح بازال می‌باشد. مکانیسمی که دمای بدن را تنظیم می‌کند در موقع خواب نسبت به وضعیت بیداری دارای حساسیت کمتری است و از ۵/٠ تا ١ درجه فارنهایت کاهش پیدا می‌کند. به هنگام خوابیدن، میزان ضربان قلب از ١٠ تا ٣٠ ضربان در هر دقیقه و میزان فشار خون تا حدود ٢٠ میلی‌متر کاهش پیدا می‌کند. سطح ادرار به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده، اما غلظت آن در جامدات افزایش پیدا می‌کند. قوام تمامی ماهیچه‌های اسکلتی نیز پایین می‌آید. چشم‌ها معمولاً به سمت بالا حرکت می‌کند و مردمک‌ها نیز منتقبض می‌شوند.

منبع " کتاب راهنمای کامل درمانهای طبیعی با ترجمه دکتر آرام "

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.irنوشته شده در چهارشنبه 22 آذر 1391 ساعت 07:14 ب.ظ توسط حمیدرضا مستعار نظرات |


Design By : Pichak