تبلیغات
خواب های جالب من - دانستنی های خواب های جالب

خواب های جالب من

تعبیرخوابهای خودمان،ارسال خوابهای جالب شما !!،خودمان خوابهای خود را تعبیر نماییم..


دانستنیهای خواب های جالب

فرا رسیدن تعطیلات این فرصت را فراهم می‌آورد تا بیشتر از قبل وقت خود را صرف استراحت کنیم، اما بهتر است قبل از آن بیشتر در مورد استراحت کردن و خوابیدن بدانیم تا بتوانیم زمان خود را به گونه‌ای تقسیم کنیم تا هم به استراحت خود برسیم و هم فعالیت خود را در حد مطلوبی حفظ کنیم، چون کم‌خوابی و پرخوابی هر دو مضرند.

استراحت اگر متعادل باشد باعث بهبود فعالیت‌های روزانه می‌شود و اگر از حد تعادل خارج شود علاوه بر تاثیر منفی روی کارها، بر سلامت شما هم نقش مخربی خواهد داشت.


چرا بخوابیم؟

 

خوابیدن برای بیشتر افراد مانند چراغ روشن یا خاموش می‌ماند، اما مغز می‌تواند در آن زمان بیدار یا خواب باشد. این فرآیند در دلفین‌ها و فک‌های دریایی بخوبی شناخته شده است.

این حیوانات می‌توانند به گونه‌ای به خواب بروند که نیمی از مغز آنها در خواب و نیمی دیگر بیدار باشد.

 

هنگام خواب تغییرات پیچیده‌ای در مغز رخ می‌دهد. این تغییرات را می‌توان با نوار مغزی مشاهده کرد.

در این روش فعالیت الکتریکی مغز و امواج مغزی ثبت می‌شوند. علاوه بر تغییراتی که در فعالیت مغز هنگام خواب رخ می‌دهد، ضربان قلب حدود ۱۰ ضربه در دقیقه کاهش می‌یابد، درجه حرارت بدن یک تا ۱٫۵ درجه کم می‌شود و حس و حرکت بدن کاهش می‌یابد.

 

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا ما به خوابیدن و استراحت کردن نیازمندیم؟

 

توضیحات متفاوتی برای این موضوع وجود دارد مانند ذخیره انرژی جهت فعالیت‌های روزمره، تنظیم احساسات، تجزیه و تحلیل اطلاعات و طبقه‌بندی حافظه.

البته به جای این که به دنبال یک علت کلی برای خوابیدن بگردیم، بهتر است تاثیر آن را بر هریک از سطوح سازمان‌های زیستی مورد بررسی قرار دهیم.

 

در سطح کل موجود زنده، اولین عملکرد خواب می‌تواند تنظیم فعالیت عصبی خودمختار مانند ضربان قلب باشد. اختلالات خواب اغلب با اختلال عملکرد سیستم عصبی خودمختار مانند ضربان قلبی نامنظم همراه است.

در سطح مغز، خوابیدن باعث طبقه‌بندی حافظه به کمک کاهش میزان تبادل اطلاعات در سیستم عصبی مرکزی می‌شود؛ هرچند طبقه‌بندی حافظه هنگام بیداری نیز صورت می‌گیرد.

در سطح سلول عصبی، خواب تحریک سلول‌های عصبی را تغییر ‌داده و زمان پیام‌رسانی آنها را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که از تحریک بیش از اندازه سلول‌های عصبی جلوگیری می‌کنند.

یکی از نقش‌های خواب که اغلب به‌ آن توجه نمی‌شود، دوری از اجتماع است. به عنوان موجوداتی اجتماعی،‌ ما به خواب نیاز داریم تا قوانین و بینش‌های پیچیده زندگی اجتماعی را یکپارچه کنیم.

منبع " mihansky.com "

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.ir


نوشته شده در جمعه 26 آبان 1391 ساعت 11:35 ق.ظ توسط حمیدرضا مستعار نظرات |


Design By : Pichak